Koncert “Hej Sokoły! W hołdzie walczącej Ukrainie”

W sobotę 25 lutego w Dworku Anna w Podgórze, w gminie Gózd odbył się koncert “Hej Sokoły! W hołdzie walczącej Ukrainie”, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Radomiu wraz z Powiatowym Instytutem Kultury.

Spotkanie rozpoczęło się słowami: Jeszcze rok temu nikt z nas nawet nie pomyślał, że duży europejski kraj może zostać zaatakowany i wybuchnie tam brutalna i krwawa wojna. Nikt z nas nie uwierzyłby, że agresorzy będą z premedytacją niszczyć szpitale, bloki mieszkalne, sklepy czy elektrownie…..…. Dzień 24 lutego 2022 roku zmienił cały świat, a dla narodu ukraińskiego stał się początkiem bohaterskiej i niewzruszonej obrony, która wciąż trwa – aż do zwycięstwa nad siłami ciemności.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 300 osób. Byli to przede wszystkim ludzie z wielkim sercem, którzy bezinteresownie pomagali Obywatelom Ukrainy przetrwać ten trudny czas.

Byli przedstawiciele Wojska, Policji, Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej i innych służb mundurowych, którzy – często pracując bez rozgłosu, poświęcając swój prywatny czas – wykonali olbrzymią pracę logistyczną czy organizacyjną w ramach pomocy dla Ukrainy.

Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Radomiu oraz wszystkich strażaków ochotników reprezentował Prezes Zarządu dh  Paweł Tuzinek.

Podczas koncertu usłyszeliśmy znane i mniej znane pieśni ukraińskie, polskie oraz polsko – ukraińskie. Ich przepiękne wykonania były zasługą Mariji Tabachuk, solistki Wołyńskiego Akademiczno-Narodowego Chóru w Filharmonii w Łucku, absolwentki Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego im. Łesji Ukrainki w specjalizacji śpiew operowy i narodowy

Tego wieczoru nie mogło też zabraknąć podziękowań dla osób, firm i instytucji, które po wybuchu wojny na Ukrainie bardzo mocno i bezinteresownie zaangażowały się w pomoc, współpracując ze Starostwem Powiatowym w Radomiu.

Wśród 18 znakomitych osób, instytucji i stowarzyszeń, podziękowanie odebrał również Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek. Jak powiedział Druh Prezes to podziękowanie to dla wszystkich Strażaków Ochotników powiatu radomskiego, którzy bezinteresownie włączali się w wiele akcji pomocowych dla Ukrainy.

Podziękowania, wręczali poseł Marek Suski, wicewojewoda Artur Standowicz, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Murawski, Starosta Radomski Waldemar Trelka oraz członek Zarządu Powiatu Pani Ewa Tkaczyk.

Bardzo Dziękujemy za zaproszenie i Wyróżnienie 🙂