Kampania społeczna CZAD i OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ

Strażacy OSP z powiatu radomskiego włączają się w kampanie społeczną CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ.

W ramach realizowanej przez radomskich strażaków kampanii społecznej Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Komendanta Głównego PSP pod nazwą CZAD I OGIEŃ-OBUDŹ CZUJNOŚĆ, podjęto działania edukacyjne z zakresu prewencji społecznej także wśród strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.

Podczas posiedzenia Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu oraz podczas spotkania z dnia 14.01.2017 z koordynatorami poszczególnych gmin powiatu radomskiego omówiono cele i założenia w/w Kampanii oraz konieczność popularyzacji stosowania czujników tlenku węgla.

Obecni na spotkaniu, otrzymali do rozdania wśród lokalnych społeczności ulotki dot. zagrożenia tlenkiem węgla. Poproszono druhów o propagowanie kampanii CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ wśród mieszkańców własnych miejscowości, członków jednostek OSP i ich rodzin, a także dzieci i młodzieży w szkołach.

Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności w okresie grzewczym. Jak pokazały rzeczywiste zdarzenia z ostatnich dni, skutecznym zabezpieczeniem są czujniki tlenku węgla.

Przypominamy o konieczności czyszczenia przewodów kominowych i wentylacyjnych podczas dokonywania okresowych przeglądów.

Zachęcamy do obejrzenia reportażu “Nie dla czadu”.

 

Zdjęcia z spotkania z koordynatorami poszczególnych gmin powiatu radomskiego.
[Best_Wordpress_Gallery id=”14″ gal_title=”Nie dla Czadu”]