Aktualności

IX Wojewódzki Konkurs Kronik OSP Województwa Mazowieckiego

Tegoroczne eliminacje IX Wojewódzkiego Konkursu Kronik odbyły się 30 sierpnia 2019 r. w Zespole pałacowo – parkowym Muzeum Romantyzmu w Opiniogórze Górnej pow. ciechanowski.  Dawna siedziba rodowa Krasińskich z uwagi na bogatą historię, wyposażenie oraz architekturę zaliczana jest do jednych z najpiękniejszych w Polsce.
W konkursie uczestniczyło kilkudziesięciu kronikarzy z Mazowsza oraz przedstawiciele władz pożarniczych i samorządowych.
Powołane przez  prezesa ZOW jury w składzie: Rafał Dmowski- przewodniczący oraz członkowie Andrzej Szczych i Jerzy Olejnik za szczególne osiągnięcia w prowadzeniu kroniki OSP w Nowym Duninowie pow. płocki nadało tytuł “Kronikarza Roku 2019 OSP Województwa Mazowieckiego” Druhowi Sławomirowi Waćkowskiemu

                Po dokonaniu oceny 22-kronik zgłoszonych do konkursu jury wyróżniło :

1.Kronikę OSP w Nowym Duninowie pow. płocki dh.Sławomir Waćkowski
2.Kronikę OSP Cerekiew pow. radomski dh Elżbieta Malecińska
3.Kronikę OSP w Okuniewie pow. miński dh Krzysztof Mościcki
4.Kronikę OSP w Sulejówku  pow. miński dh Agnieszka Tracz
5.”Złotą Księgę Sali Tradycji i Historii  OSP Siennica” prowadzoną przez kronikarza Leszka Dąbrowskiego

Gratulacje dla najlepszych kronikarzy złożyli Prezes ZOW ZOSPRP Antoni Jan Tarczyński, Wójt Gminy Opiniogóra  Piotr Czyżyk oraz  Dyrektor Muzeum Romantyzmu Roman Kochanowicz.
Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz kronikarze wysłuchali koncertu orkiestry gminnej “Trzy Pokolenia”.
Druhnie kronikarce OSP Cerekiew  Eli Malecińskiej  życzymy sukcesu na eliminacjach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach  21-22 września 2019r. w Olsztynie. Trzymamy kciuki!!!