Eliminacje powiatowe OTWP oraz rozdanie nagród w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym

11 marca 2023 w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. A. Zalewskiego w Jedlni-Letnisko odbyły się eliminacje do XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów i młodzieży z terenu powiatu radomskiego oraz miasta Radom.

Głównym organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu we współpracy z Miastem i Gminą Jedlnia-Letnisko, RDLP w Radomiu, Nadleśnictwem Radom i Komendą Miejską PSP w Radomiu pod patronatem honorowym Starosty Radomskiego.

Młodzież wraz z opiekunami przybyła do ośrodka, gdzie przeszli rejestrację uczestników. O godzinie 9.00 rozpoczęła się część oficjalna.  Uczestników wraz z opiekunami oraz przybyłych gości przywitał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek. Wśród gości zaproszonych byli m.in.: st. bryg. Bartosz Musiał Komendant Miejski PSP w Radomiu, Piotr Kacprzak – Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej, Piotr Leśnowolski – Burmistrz Miasta i Gminy Jedlnia-Letnisk oraz Prezesi Gminni i Miejsko-Gminni z terenu powiatu radomskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: Przewodniczący st. kpt. Konrad Neska, Sekretarz – dh Jerzy Garczyński oraz członkowie: st. spec. Karol Podsiadło, st. kpt. Piotr Chłopicki, ogn. Łukasz Rapczyński.

Eliminacje polegały na przeprowadzeniu testu w formie pisemnej składającego się z 25 pytań. Po przeprowadzeniu testu oraz wyłonieniu zwycięzców wśród swoich grup przyszedł czas na eliminacje ustne, gdzie zwycięzcy odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Test był na bardzo wysokim poziomie.

W eliminacjach udział wzięło 30 uczestników, w tym:

 • I grupa – 9
 • II grupa – 11
 • III grupa -10

Klasyfikacja laureatów eliminacji OTWP przedstawiała się następująco:

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe klasy I-IV:

 • I miejsce – Adam Pysiak
 • II miejsce – Natasz Maksym
 • III miejsce – Natalia Chmielewska

II grupa wiekowa – szkoły podstawowe klasy V-VIII:

 • I miejsce – Bartłomiej Skóra
 • II miejsce – Kamil Gajos
 • III miejsce – Mateusz Zawisza

III grupa wiekowa – szkoły ponadpodstawowe:

 • I miejsce – Cezary Rębiś
 • II miejsce – Szymon Marczak
 • III miejsce – Hubert Zawisza

Podczas eliminacji powiatowych OTWP zostały również wręczone nagrody laureatom w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym, który został rozstrzygnięty 27 stycznia br. Prezes ZOP ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek podziękował uczestnikom za udział oraz pogratulował umiejętności plastyczny.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Radomiu, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, Miasto i Gmina Jedlnia Letnisko, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu. Organizatorzy zapewnili również drobne upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników, jak również ciepły posiłek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za poświęcony czas na przygotowanie do konkursu oraz gratulujemy wygrania eliminacji gminnych. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsce w swoich grupach, będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich.

Dziękujemy serdecznie za coroczną gościnę Ośrodka Edukacyjnego, miłe przyjęcie, wspólny czas oraz rozmowę. Do zobaczenia za rok. Poniżej krótka fotorelacja z tego dnia.

Tekst: dh Piotr Kaczor
Zdjęcia: dh Krzysztof Tuzinek