Aktualności

Włączenie OSP Cerekiew do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

W sobotę, 5 września 2020 r. odbyła się uroczystość włączenia OSP Cerekiew do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jest to trzecia jednostka OSP z gminy Zakrzew, która spełniła wysokie wymagania i została włączona w te struktury.
 
Podczas apelu, Prezes OSP Cerekiew dh Andrzej Prorok, Naczelnik OSP Cerekiew dh Artur Głowacki oraz Komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zakrzewie dh Grzegorz Majchrzak zostali odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę za zasługi na rzecz obywateli.
 
Strażacy – ochotnicy z Cerekwi otrzymali także od Waldemara Trelki – starosty radomskiego, motopompę pożarniczą. Sprzęt jest nagrodą w akcji profrekwencyjnej. Gmina z najwyższą frekwencją miała otrzymać quada dla wybranej jednostki. Wójt zwycięskiej gminy, Leszek Margas wraz ze strażakami ustalił, że wybranej jednostce z Cerekwi bardziej przydałaby się motopompa pożarnicza, i o taką zamianę poprosili.
 
W uroczystościach wzięli udział m.in. poseł Marek Suski, Artur Standowicz – wicewojewoda mazowiecki, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radomiu bryg. Paweł Tuzinek, starosta radomski Waldemar Trelka, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Murawski, wójt gminy Zakrzew Leszek Margas.
 
Zdjęcia: OSP Cerekiew