Twój miś może zostać ratownikiem!

Radomska straż pożarna, bierze udział w ogólnopolskiej akcji “Twój miś może zostać ratownikiem”.

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Nawiązując do tej sytuacji postanowiliśmy rozpocząć akcje zbierania używanych (lub nowych) maskotek w miejscach publicznych, takich jak szkoły, sklepy, urzędy, które po odświeżeniu trafią do Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych na terenie powiatu radomskiego.

Akcja ma na celu propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny – zwracający uwagę na krzywdę innych.

Zbiórka maskotek trwa od 16 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku.

Maskotki można dostarczyć do siedziby Komendy Miejskiej PSP w Radomiu ul. Traugutta 57 lub Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4 w Pionkach ul. Zakładowa 3 Osobą do kontaktu jest mł. asp. Mariusz Mazierski tel. 730 777 112

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję!!!

Info: KM PSP w Radomiu