Prezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Gózd

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Gózd, która skupiła dziewczęcą drużynę oraz chłopięcą powstała na początku 2000 roku. Młodzież oprócz działalności społecznej tj. zbiórki, akcje, szkolenia, ćwiczenia brała udział w zawodach sportowo- pożarniczych na szczeblu gminnym jak również powiatowym reprezentując gminę Gózd.

Dopiero od sierpnia 2011 roku Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza została przyjęta przez członków Zarządu i oficjalnie widnieje w strukturach OSP w Goździe.

Dzięki zaangażowaniu opiekunów dh z-cy naczelnika Artura Marczykowskiego  oraz dh sekretarz Agaty Tkaczyk MDP wznowiła działalność zwiększając jej potencjał osobowy i zadaniowy. Więcej zbiórek, większe zaangażowanie spowodowało, że MDP jest bardziej widoczna i skupia coraz więcej młodzieży. Obecnie zrzesza 30 osób z czego: 20 dziewczyn oraz 10 chłopaków.

Przykłady zaangażowania młodzieży:

• udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej,
  • udział w ćwiczeniach naszych strażaków z żołnierzami WOT,
  • udział w tzw. ,,Paczka dla bohatera’’,
  • udział w akcję ,,wkręć się’’ zbiórka nakrętek,
  • udział w zawodach sportowo- pożarniczych,
  • udział w szkoleniach tematyki pierwszej pomocy,
  • udział w pogadankach z dziećmi na temat ochrony ppoż.

Dziękujemy, że jesteście 😍❤️❤️ Brawo 🤗👏💪💪💪💪❤️