Posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Warszawie

18 września 2021 roku w Auli Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa mazowieckiego z okazji Jubileuszu 100-lecia Zjednoczenia Ruchu Strażackiego, w którym uczestniczył Prezes dh. Paweł Tuzinek z delegacją z powiatu radomskiego.

Podczas uroczystego apelu odznaczeni zostali:

• Złotym Znakiem Związku druh Krzysztof Grzyb członek Prezydium Zarządu OP w Radomiu;
  • Medalem Honorowym im. Bolesława Chomiczadruh Krzysztof Mikulski z OSP Przytyk;
  • Odznaką honorową „Zasłużony dla Oddziału Wojewódzkiego ZOSP woj. mazowieckiegodruh Paweł Tuzinek Prezes Zarzadu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu;
  • Odznaką honorową „Zasłużony dla Oddziału Wojewódzkiego ZOSP woj. mazowieckiegodruh Rafał Rajkowski członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu.

Druh Wojciech Wrzecion, Komendant Gminny ZOSP RP w Przytyku, odebrał statuetkę dla OSP Potkanna z okazji 100 -lecia jej powstania.

Podczas uroczystego posiedzenia odbył się również okolicznościowy wykład dr Rafała Dmowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na temat historii ruchu strażackiego na Mazowszu, jak również występ strażackiego zespołu Iskrzące Płomienie.