Komunikat ws. rejestracji kart SIM z terminali GSM selektywnego wywoływania

ZOSP 512

Szanowni Druhny i Druhowie, przypominam, że terminale GSM, które posiadacie przy systemach selektywnego wywoływania rozsyłają smsy alarmowe na zasadzie “telefonu komórkowego”. A to oznacza, że w przypadku posiadania w terminalach niezarejestrowanych kart SIM, możecie je utracić.

1 lutego 2017 r. wszystkie niezarejestrowane karty pre-paid zostaną wyłączone. W życie weszła ustawa antyterrorystyczna. Zgodnie z jej zapisami już niebawem każda aktywna karta SIM dostępna w Polsce będzie musiała być przypisana do klienta. Obowiązek rejestracji kart prepaid dotyczy także obecnych już na rynku kart. Wszystkie jednostki OSP, które korzystają z anonimowego prepaida, będą musiały go zarejestrować na OSP bądź na Gminę – bezpośrednio u operatora lub np. w banku czy na poczcie.

Proszę zwrócić uwagę na ten fakt, aby nie dopuścić do sytuacji, iż w razie alarmu pożarowego po 1 lutego 2017 roku, nie zostaną druhowie powiadomieni o zdarzeniu za pomocą wiadomości sms z powodu zablokowania (wyłączenia) karty sim a tym samym własnego zaniedbania.

Z strażackim pozdrowieniem,
Prezes Zarządu OP ZOSP RP w Radomiu
Paweł Tuzinek