Aktualności

Kawalerzyści ze “Stowarzyszenia Hubalczycy 1939 – 1940” z wizytą w OSP Cerekiew

W dniu 19 sierpnia 2020 roku OSP Cerekiew gościła czterech kawalerzystów ze “Stowarzyszenia Hubalczycy 1939 – 1940”, którzy uczestniczą w “Rajdzie konnym na 100 – lecie bitwy pod Komarowem 1920 – 2020”. Miejscem docelowym kawalerzystów jest miejscowość Wolica Śniatycka, gdzie będą stacjonować wszystkie pododdziały z całej Polski.
 
Tomasz, Grzegorz, Sebastian i Konrad pochodzą z różnych części Polski (Żagań, Bolesławiec, Poświętne – woj. łódzkie) i połączyła ich wspólna pasja. Ich podróż rozpoczęła się od miejscowości Anielin, gdzie 30 kwietnia 1940 roku został zabity Major Henryk Dobrzański “Hubal”.
 
Po kawalerzystów wyjechał dh Cezary Szlachciński i powitał w imieniu wszystkich druhów z OSP KSRG Cerekiew, ponieważ dowodzący pododdziałem porucznik Tomasz Łumiński jest również strażakiem ochotnikiem w OSP Poświętne w woj.łódzkim. Po nocnym odpoczynku u dh Elżbiety Malecińskiej i dh Leszka Ciemniaka, następnego dnia, tj. 20 sierpnia, kawalerzyści z samego rana ruszyli w dalszą drogę pod eskortą dh Cezarego, który wyprowadził ich pod Trablice.
 
Kawalerzystom życzymy udanej dalszej drogi.