I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu

W sobotę, 11.03.2017 r w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Skaryszewie, odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego  ZOSP RP w Radomiu.

W zawodach zagrać mogli zawodnicy w wieku 12-16 lat. Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów MDP: Ruda Wielka, Łączany, Wierzbica, Skaryszew, Rzeczków, Makowiec, Zalesice oraz towarzysko zespół Skaryszewianki Skaryszew, który nie był klasyfikowany w Turnieju.

Celem imprezy było podniesienie sprawności fizycznej członków MDP, integracja młodzieży w strukturach OSP oraz zachęcanie do regularnego uprawiania sportu. Chcieliśmy oderwać młodzież sprzed telewizorów i komputerów.
Zaś Turniej, chcemy wpisać na stałe, do naszego kalendarza imprez.

Praca z młodzieżą, co prawda jest trudną, ale dającą ogromną satysfakcję. Kiedy się popatrzy na rząd młodych osób,  z niecierpliwością czekających na rozpoczęcie rozgrywek, to jest podziękowanie za organizację. Widać zaangażowanie, chęć grania i to bardzo cieszy. Mecze rozgrywane były w duchu zdrowej i sportowej rywalizacji. Sędzią turnieju był Pan Jastrzębski Ireneusz.

W finale turnieju spotkali się MDP Łączany i MDP Ruda Wielka. Po zaciętym meczu kończącym się wynikiem 0:1, triumfatorem turnieju została MDP Ruda Wielka. W meczu o 3 miejsce spotkały się MDP Skaryszew i MDP Makowiec. Po ostatnim gwizdku sędziego, tablica wyników wskazywała rezultat 3:2 dla drużyny MDP Skaryszew.
Na zakończenie turnieju cztery najlepsze drużyny zostały  nagrodzone pucharami, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Najlepszym strzelcem został Kamil Szafrański z MDP Ruda Wielka a puchar dla bramkarza, za najefektywniejszą paradę, zdobył Jakub Kuliński z MDP Skaryszew.

Dekoracji dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek oraz Prezes Zarządu OSP Skaryszew dh Rafał Karolak.

Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Skaryszewie za udostępnienie sali sportowej, Prezesowi OSP Skaryszew dh Rafałowi Karolakowi, Jackowi Tuzinkowi oraz Ryszardowi Nierodzińskiemu za pomoc przy organizacji Turnieju. Dziękujemy również wszystkim opiekunom za czas spędzony z młodzieżą i za bardzo duży doping swoich drużyn.

Foto: Jacek Tuzinek

[Best_Wordpress_Gallery id=”18″ gal_title=”TurniejHalowyOPucharPrezesa”]