Druhowie dla Nikosia

9-latek z Radomia walczy z nowotworem. Wciąż zbierane są środki na jego kosztowne leczenie, ale do zebrania całej kwoty jeszcze daleko. Wspomóc Nikodema postanowili druhowie, organizując akcję w mediach społecznościowych.
Aby wspomóc małego pacjenta w walce z chorobą powstała niezwykła akcja, którą zainicjowali druhowie z Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Radomiu.
#ChallangeDlaNikosia to tzw. „wyzwanie” do wykonania ćwiczeń. Wykonywanie zadania druhowie rejestrują na filmie i zamieszczają go na swoim fan page’u na Facebooku, nominując kolejne zastępy. Na wysokości wyzwania – i to dosłownie – stanęli druhowie z OSP Wierzbica-Kolonia, podejmując rękawicę od OP ZOSP Radom. Swoje ćwiczenia dla Nikosia wykonali grupowo, przy muzycznym akompaniamencie, a nawet częściowo – na wozie strażackim.
Nie da się ukryć, że „wyzwanie” zatacza coraz szersze kręgi. Już wzięły w nim udział – oprócz wspomnianej jednostki OSP – m.in. OSP Bartodzieje, OSP Jedlińsk czy OSP Gózd, OSP Kiedrzyn, OSP Kłonówek OSP Klwatka Królewska, OSP Słupica, OSP Wsola, OSP Jastrzbęia, które nominowały kolejnych druhów z regionu. Każdorazowo druhowie w poście zachęcają do wsparcia zbiórki środków na leczenie 9-latka z Radomia i podkreślają, że warto pomagać.
Filmy z akcji można obejrzeć wpisując w wyszukiwarkę na Facebooku #challangedlaNikosia.

Tekst: www.radomskie.info