AktualnościWydarzenia

Czad i Ogień. Obudź czujność

Czad i Ogień

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Radomiu przyłączył się do Kampanii społecznej “Czad i Ogień. Obudź czujność”. Akcja ma charakter informacyjny.

Od początku roku radomska straż pożarna przyjęła 53 zgłoszenia związane z zatruciem czadem, to średnio raz w tygodniu. Poszkodowane zostały 24 osoby, w tym 13 dzieci. W powiecie radomskim podobnych zgłoszeń było 17, poszkodowanych zostało 12 osób.

Dołączyliśmy do akcji, którą 25 października zainaugurowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z przeprowadzonych przez ministerstwo badań wynika, że 25 proc. Polaków sądzi, że tlenek węgla można wyczuć i zobaczyć. To oczywista nieprawda. Dlatego tak ważne jest, by informować i edukować. Teraz, w okresie bożonarodzeniowym, wszyscy są zajęci, często nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo. Wtedy o pożar nietrudno.

W akcje włączą się także samorządowcy. Plakaty informujące o akcji pojawią się we wszystkich urzędach gmin, ośrodkach zdrowia i szkołach na terenie całego powiatu.

W dniu 16.12.2016 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu odbyła się konferencja prasowa oraz szkolenie dla przedstawicieli ochotniczych straży pożarnych i samorządowców dotyczące pożarów i zagrożenia czadem, w której uczestniczyli: Komendant Miejski PSP w Radomiu bryg. Paweł Frysztak, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu st.bryg. Sławomir Podsiadły, Wicestarosta Radomski Pan Leszek Margas, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu druh Paweł Tuzinek.