Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP i MDP

W dniu 7 września 2019 roku na stadionie w Wierzbicy odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP, zaś 8 września 2019 roku na stadionie w Kuczkach Kolonii odbyły się VII Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP wg. regulaminu CTiF zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu oraz Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Radomiu.

Uroczystego otwarcia Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych dokonał Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu mł. bryg. Paweł Tuzinek.

Komendant przywitał wszystkich zaproszonych gości, sędziów oraz przede wszystkim uczestników zawodów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Starosta Radomski Pan Waldemar Trelka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Radomskiego Pani Ewa Tkaczyk, Wójt Gminy Wierzbica Pan Zdzisław Dulias, Wójt Gminy Gózd Pan Paweł Dziewit, Wójt Gminy Zakrzew Pan Leszek Margas, Wójt Gminy Kowala Pan Dariusz Bulski, Wójt Gminy Jastrzębia Pan Wojciech Ćwierz, Burmistrz Miasta i Gminy Iłża Pan Przemysław Burek, Zastępca Burmistrza MiG Iłża Pani Dorota Paczyńska, Dyrektor Biura Prewencji w KRUS Pan Cezary Nobis, Kierownik Placówki KRUS w Radomiu Pani Monika Pachniewska, Kierownik ARiMR w Radomiu Pani Agnieszka Pasek, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu bryg. Bartosz Musiał, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Mazowieckiego dh Zbigniew Gołąbek oraz członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu, Prezesi i Komendanci Gminni i Miejsko-Gminni oraz Prezesi i Naczelnicy OSP z terenu powiatu radomskiego.

W zmaganiach wzięło udział:

• MDP dziewcząt – 3 drużyny;
  • MDP chłopców – 10 drużyn;
  • Grupa „A” – 12 drużyn;
  • Grupa „C” – 2 drużyny.

Sędzią głównym X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP oraz VII Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP był  bryg. Robert Prokop. Pozostały skład komisji sędziowskiej tworzyli  funkcjonariuszki i funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Rywalizacja w zawodach w grupie „A” i grupie „C” toczyła się w dwóch konkurencjach:

• ćwiczenie bojowe;
  • sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

Nie zważając na niekorzystne warunki pogodowe, padający deszcz, podczas VII Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP rywalizacja toczyła się również w dwóch konkurencjach:

• ćwiczenie bojowe;
  • bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.

Pomimo padającego deszczu młodzież bardzo dzielnie się spisała a uśmiech nie schodził z ich twarzy. Klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

X POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE OSP
GRUPA A (mężczyźni)

• 1 miejsce OSP Dąbrówka Podłężna
  • 2 miejsce OSP Kotlarka
  • 3 miejsce OSP Jedlińsk
  • 4 miejsce OSP Wierzbica
  • 5 miejsce OSP Zakrzew
  • 6 miejsce OSP Odechów
  • 7 miejsce OSP Ruda Mała
  • 8 miejsce OSP Suków
  • 9 miejsce OSP Goryń
  • 10 miejsce OSP Strzałków
  • 11 miejsce OSP Laski
  • 12 miejsce OSP Gózd

GRUPA C (kobiety)

• 1 miejsce OSP Wierzbica
  • 2 miejsce OSP Czarna

VII POWIATOWE ZAWODY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH OSP wg regulaminu CTiF GRUPA CHŁOPCÓW

• 1 miejsce MDP OSP Zalesice
  • 2 miejsce MDP OSP Czarna
  • 3 miejsce MDP OSP Wierzbica
  • 4 miejsce MDP OSP Kłonówek
  • 5 miejsce MDP OSP Gózd
  • 6 miejsce MDP OSP Cerekiew
  • 7 miejsce MDP OSP Kiedrzyn
  • 8 miejsce MDP OSP Pionki
  • 9 miejsce MDP OSP Skaryszew
  • 10 miejsce MDP OSP Makowiec

GRUPA DZIEWCZĄT

• 1 miejsce MDP OSP Czarna
  • 2 miejsce MDP OSP Cerekiew
  • 3 miejsce MDP OSP Gózd

Najlepsze drużyny otrzymały dyplomy, puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny uhonorowano dyplomami. Uhonorowano również najmłodszych zawodników, byli to: Antoni Rusek z MDP OSP Cerekiew oraz Kornelia Krok z MDP OSP Gózd.

Bardzo serdecznie dziękujemy Fundatorom nagród, a przede wszystkim Starostwu Powiatowemu w Radomiu, Komendzie Miejskiej PSP w Radomiu, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, KRUS  w Radomiu, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radomiu za nagrody dla zwycięskich drużyn oraz pozostałym naszym zacnym Partnerom takim jak: JumpWorld Radom, POP GYM Radom, Masarnia MAMBA, Masarnia „U Wójtowicza”, Piekarnia „MAK”, Cukiernia Pana Sławomira Włostowicza.

Podczas pierwszego dnia zawodów prowadzona była również zbiórka krwi przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu dla Jacka Kwiatkowskiego z OSP Jedlińsk, który zachorował na białaczkę.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie zawodów za okazałą bezinteresowną pomoc. Cieszymy się, że możemy liczyć na tak liczną grupę osób.

Zdjęcia: Agata Tkaczyk oraz Mateusz Zawisza

« 1 z 5 »