I Międzynarodowa II Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych z udziałem druhów z OSP Wierzbica

W niedzielę, 23 czerwca 2019  roku, najmłodsi druhowie z OSP Wierzbica wzięli udział w I Międzynarodowej II Ogólnopolskiej Olimpiadzie DDP w Wieruszewie. Choć droga była długa i męcząca druhowie w olimpiadzie wypadli doskonale zajmując I miejsce.
Jak na Olimpiadę przystało wszystko rozpoczęło się od zapalenia symbolicznego znicza olimpijskiego, który płonął podczas trwania całej imprezy, oraz złożeniem meldunku przez druha z DDP OSP Wieruszów Prezesowi Zarządu Głównego ZOSP RP dh Waldemarowi Pawlakowi.
W Olimpiadzie wzięło udział 38 drużyn z Polski (jedni z pow.radomskiego a tylko dwie drużyny z woj.mazowieckiego) i dwie drużyny z Czech. Drużyny startowały w trzech wybranych konkurencjach, które były obowiązkowe: musztra, sztafeta i ćwiczenie bojowe “motopompa” albo “sikawka”.
Między stratami poszczególnych drużyn organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji dla wszystkich. Odbył się pokaz mody strażaka dla najmłodszych, zaprezentowali się także najmłodsi druhowie z Klimkovic (Czech), ponadto drużyny wykonały pokaz RKO. Główna atrakcją było spotkanie z Mistrzem Olimpijskim w łyżwiarstwie szybkim – strażakiem Zbigniewem Bródką. Ponadto na stadionie czekały inne atrakcje: ścianka wspinaczkowa, tor FCC dla dzieci, gigantyczne piłkarzyki, wioska smerfów oraz liczne gry i konkursy.
Decyzja Sędziego Głównego Olimpiady wszystkie startujące drużyny zajęły ex aequo pierwsze miejsce 💪🥇🏆😉😁🚨
Podziękowania dla Wójta gminy Wierzbica za umożliwienie udziału w Olimpiadzie i zapewnienie transportu autobusowego dla druhów z OSP Wierzbica👏🚨👏🚨👏🚨

Tekst i zdjęcia: OSP Wierzbica