III Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach “Wieżowiec 2019” z udziałem druhów z powiatu radomskiego

26 maja 2019 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się III Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach “Wieżowiec 2019”.

Strażacy mieli do pokonania 800 schodów z metą na wysokości 114 metrów. W zawodach brały dwuosobowe drużyny, których zadaniem było wbiec na 30 piętro PKiN. Strażacy startowali w pełnym umundurowaniu wraz z aparatem ochrony dróg oddechowych. Z powiatu radomskiego wzięło udział 3 drużyny. Dwie drużyny z OSP Wierzbica i jedna z OSP Kowala.

To już kolejna edycja, w której występują strażacy z powiatu radomskiego. Doceniając trud druhów, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego a jednocześnie Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu mł.bryg. Paweł Tuzinek zaprosił druhów na spotkanie, na którym pogratulował bardzo dobrych wyników oraz podziękował za godne reprezentowanie strażaków-ochotników powiatu radomskiego w tak prestiżowych zawodach. Druhowie podzielili się spostrzeżeniami i opowiadali o swojej pasji jaką jest straż pożarna i… bieganie ;-).  W spotkaniu uczestniczyli druhowie: Mateusz Mundzik, Sylwester Duralski, Dariusz Cholewa i Daniel Białas z OSP Wierzbica oraz Daniel Chełmiński i Konrad Chełmiński z OSP Kowala oraz Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP z Kowali dh Marian Górecki. Gratulujemy Wam i życzymy kolejnych dobrych startów i wielu sukcesów.