Finał XLII Eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” Województwa Mazowieckiego

27 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych w Mrokowie (powiat piaseczyński) odbyły się eliminacje wojewódzkie XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach wzięli udział zdobywcy pierwszych miejsc wyłonieni w kwalifikacjach powiatowych na terenie całego Mazowsza. Nasz powiat reprezentowali: w I grupie Szymon Marczak z PSP w Suskowoli, w II grupie Aleksandra Siczek z PSP w Jedlni oraz w III grupie Paweł Milczarski z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu.

Finał XLII eliminacji OTWP otworzył prezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego druh Antoni Jan Tarczyński. Przywitał przybyłych uczestników oraz zaproszonych gości, jak również życzył sukcesów podczas eliminacji. Eliminacje podzielone były na dwie części: część pisemna – test, oraz część ustna.

Podczas eliminacji wojewódzkich wielki sukces odnieśli: Szymon Marczak, który zajął I miejsce w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych oraz Paweł Milczarski, który zajął III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wielkie brawa dla nich 😉

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom oraz dziękujemy opiekunom oraz rodzicom za trud, jaki włożyli w przygotowanie uczestników do eliminacji wojewódzkich. Cieszymy się z tak wysokiego poziomu wiedzy naszych reprezentantów.

Trzymajmy teraz mocno kciuki za Szymona, który będzie reprezentował nasze województwo w Finale Centralnym XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Złotym Potoku (woj. śląskie) w dniach 31 maja do 2 czerwca 2019 r.

Foto: dh Rafał Marczak – OSP Pionki oraz Komenda Powiatowa PSP w Piasecznie.