Strażak Roku Województwa Mazowieckiego 2018 dla dh Mariusza Zagożdżona

W niedzielę, 24 lutego 2019 roku, na warszawskim Torwarze odbyła się  uroczystość wręczenia nagrody “Strażaka Roku 2018 Województwa Mazowieckiego”. Tytuł ten otrzymał druh Mariusz Zagożdżon z OSP w Radomiu. W uroczystości wzięli udział m. in.: Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica,  Wiceprezes ZW ZOSP w Warszawie dh Zbigniew Gołąbek, wicemarszałek Rafał Rajkowski, Wiceprezes ZP ZOSP w Radomiu dh Grzegorz Zawisza.

Druh Mariusz Zagożdżon jest członkiem OSP w Radomiu od 6 lat. W nocy z 25 na 26 kwietnia 2018 roku, przejeżdżając ul. Witkacego w Radomiu zauważył ogień wydobywający się z komina jednorodzinnego domu. Natychmiast zawiadomił straż pożarną i usiłował obudzić mieszkańców domu. Gdy jednak nikt nie otwierał drzwi zdecydował się wejść przez okno. Wyprowadził z zadymionych pomieszczeń rodzinę z dziećmi i udzielał im wsparcia do przyjazdu służb ratowniczych. Dzięki szybkiej reakcji udało się uratować domowników oraz ich mienie. Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Mariusz Zagożdżon otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Kwietnia 2018” oraz „Strażaka Roku 2018 Województwa Mazowieckiego”.

Gratulujemy dh Mariuszowi Zagożdżonowi tytułu “Strażaka Roku 2018 Województwa Mazowieckiego”. Jesteśmy dumni, że mamy w naszym powiecie takiego druha.

Zdjęcia: www.mazovia.pl/aktualnosci/art,7080,bohater-roku.html