Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W sobotę, 2 lutego 2019 roku, w hali Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie, odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizatorami Turnieju byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wolanowie oraz Gmina Wolanów. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Starosta Radomski oraz Wójt Gminy Wolanów.

Otwarcia zawodów dokonali Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek oraz Wójt Gminy Wolanów Pani Ewa Markowska-Bzducha. W rozgrywkach brały udział drużyny MDP z terenu powiatu radomskiego. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów MDP: Słupica, Strzałków, Cerekiew, Wierzbica, Jastrzębia, Iłża, Kuczki-Kolonia, Kiedrzyn, Skaryszew oraz Gózd.

Celem imprezy było podniesienie sprawności fizycznej członków MDP, integracja młodzieży w strukturach OSP oraz zachęcanie do regularnego uprawiania sportu. Mecze rozgrywane były w duchu zdrowej i sportowej rywalizacji. Podczas turnieju było dużo emocji, uśmiechu, radości ale również rywalizacji i współzawodnictwa.

Z roku na rok, w składach drużyn znajduje się coraz więcej dziewczyny, które swoim zaangażowaniem, walecznością oraz sprawnością nie ustępują chłopakom. W tym roku brała udział drużyna składająca się z samych dziewczyn, była to MDP Jastrzębia.

W finale turnieju spotkały się drużyny z MDP Wierzbica i MDP Skaryszew. Po zaciętym meczu, triumfatorem turnieju została MDP Wierzbica.

Na zakończenie turnieju trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, zaś wszyscy zawodnicy oraz ich opiekunowie zostali nagrodzenie medalami. Puchar Wójta i Rady Gminy Wolanów dla Najlepszego Strzelca Turnieju otrzymał Paweł Zawisza z MDP Wierzbica. Puchar dla najlepszego bramkarza, za najefektywniejszą paradę, zdobyła Anastazja Serafin z MDP Gózd. Dekoracji dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek, Przewodniczący Rady Gminy Wolanów Pan Jacek Murawski oraz sędzia zawodów Pan Michał Kucharski.

Klasyfikacja końcowa:

  1. MDP Wierzbica
  2. MDP Skaryszew
  3. MDP Iłża
  4. MDP Gózd
  5. MDP Słupica
  6. MDP Kiedrzyn
  7. MDP Strzałków
  8. MDP Kuczki-Kolonia
  9. MDP Cerekiew
  10. MDP Jastrzębia

Pod koniec Przewodniczący Rady Gminy Wolanów Pan Jacek Murawski wraz z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Pawłem Tuzinkiem podziękowali wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg turnieju, jak również wszystkim opiekunom za czas spędzony z młodzieżą i za bardzo duży doping swoich drużyn. Na koniec wszyscy uczestnicy, organizatorzy oraz opiekunowie zrobili sobie wspólne zdjęcie.

Gratulujemy  wszystkim drużynom, które uczestniczyły w Turnieju i reprezentowały swoje OSP. Byliście i jesteście niesamowici. Dziękujemy za tak liczny udział 😀

Autor: dh Agata Tkaczyk OSP Gózd

« 1 z 2 »