41. Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniach 1-3 czerwca 2018 roku w Świdwinie odbył się 41. Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Nasze województwo, a zarazem powiat radomski w I grupie wiekowe reprezentował dh Szymon Marczak – członek MDP OSP Pionki, uczeń Szkoły Podstawowej w Suskowoli.

Finał składał się z 3 części: część teoretyczna, praktyczna oraz ustna. Dh Szymon Marczak w części pisemnej uzyskał najlepszy wynik – 31 pkt. i awansował do finału, w którym udział wzięło 5 najlepszych osób. W części praktycznej uczestnicy w I grupie wiekowej mieli za zadanie rozwinąć linię gaśniczą z dwóch odcinków W-52 oraz zwinąć jeden odcinek w krąg podwójny. W części ustnej każdy z finalistów losował zestaw pytań. Po podliczeniu punktów z części pisemnej, praktycznej i ustnej okazało się, że dwóch uczestników ma taką samą ilość punktów. Finalnie okazało się, że dh Szymon Marczak zajął 2 miejsce.

Gratulujemy Szymon tak wspaniałego wyniku. Dziękujemy Ci, że tak bardzo dobrze zaprezentowałeś się podczas Finału. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Dziękujemy również rodzicom za trud, jaki włożyli w przygotowanie Szymona do Finału. Cieszymy się z tak wysokiego poziomu wiedzy naszego reprezentanta. Mamy nadzieję, że za rok będzie również wysokie miejsce, jak nie najwyższe 😉

Źródło i foto: OSP Pionki