2 czerwca 2018 roku w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyło się I Powiatowe Spotkanie Opiekunów i członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Radomskiego. Patronat Honorowy nad spotkaniem objęli:  Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie  st. bryg. mgr inż. Bogdan Łasica oraz Wójt Gminy Pionki Pan Mirosław Ziółek. Inicjatorami spotkania byli: dh Paweł Tuzniek oraz dh Agata Tkaczyk, zaś organizatorami: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu i Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Pionkach. W spotkaniu uczestniczyło 15 Jednostek OSP: OSP Cerekiew, OSP Czarna, OSP Gózd, OSP Iłża, OSP Jastrzębia, OSP Klwatka, OSP Kłonówek, OSP Kuczki Kolonia, OSP Makowiec, OSP Odechów, OSP Pionki, OSP Skaryszew, OSP Strzałków, OSP Wierzbica, OSP Zalesice jak również Skarbnik Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Tomasz Kęska oraz gościnnie z powiatu lipskiego przyjechało 4 druhów z OSP Solec, OSP Rzeczniów i OSP Lipsko.

Oficjalnego rozpoczęcia dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek. Prezes przywitał wszystkich uczestników oraz podziękował za tak liczne przybycie na Spotkanie. Następnie trzy jednostki: OSP Cerekiew, OSP Gózd i OSP Skaryszew przedstawiły pracę OSP na rzecz MDP oraz pracę z młodzieżą w jednostkach. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty dla członków MDP oraz zwiedzanie JRG i poligonu ośrodka (komora dymowa, poligon). Warsztaty poprowadziła Pani Magda Jelonkiewicz-Bałdys, która jest trenerką, coach, wykładowcą akademicki, właścicielką firmy szkoleniowej SKILLS FACTORY.  W czasie, gdy członkowie MDP zwiedzali JRG oraz brali udział w warsztatach, opiekunowie mogli porozmawiać na temat młodzieży, mogli wymienić się swoim doświadczeniem.

Następnie odbyło się krótkie podsumowanie spotkania, a każdy z uczestników otrzymał drobną niespodziankę: pamiątkowy kubek oraz kartę rabatową do Parku Trampolin JumpWorld w Radomiu.

« 1 z 4 »