21 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Ruścu odbył się Finał XLI Eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” Województwa Mazowieckiego. W eliminacjach wzięli udział zdobywcy pierwszych miejsc wyłonieni w kwalifikacjach powiatowych na terenie całego Mazowsza. Nasz powiat reprezentowali: w I grupie Szymon Marczak z PSP w Suskowoli, w II grupie Aleksandra Siczek z PSP w Jedlni oraz w III grupie Dominika Jaroszek z Liceum Ogólnokształcącego w Pionkach.

Finał XLI eliminacji OTWP w imieniu Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, otworzył st. bryg. Andrzej Lisiecki. Przywitał przybyłych uczestników oraz zaproszonych gości, jak również życzył sukcesów podczas eliminacji. Eliminacje podzielone były na dwie części: część pisemna – test, oraz część ustna.

Młodzież biorąca udział w eliminacjach miała okazję wysłuchać koncertu Orkiestry OSP Nadarzyn, a funkcjonariusze z KP PSP w Pruszkowie przygotowali pokazy związane z bezpieczeństwem pożarowym.

Podczas eliminacji wojewódzkich wielki sukces odniósł Szymon Marczak, który zajął I miejsce w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych. Wielkie brawa dla niego 🙂

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom oraz dziękujemy opiekunom oraz rodzicom za trud, jaki włożyli w przygotowanie uczestników do eliminacji wojewódzkich. Cieszymy się z tak wysokiego poziomu wiedzy naszych reprezentantów.

Trzymajmy teraz mocno kciuki za Szymona, który w dniach 1-3 czerwiec będzie reprezentował nasze województwo w Finale Centralnym XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie).

Foto: dh Rafał Marczak – OSP Pionki