Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego “Zapobiegajmy Pożarom”, Radom 2018

W piątek, 09 marca 2018 r., w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego “Zapobiegajmy Pożarom”, który został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych:

• I grupa: uczniowie szkół podstawowych klas I – VI;
  • II grupa: uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII oraz gimnazjum klas II i III;
  • III grupa: uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Na konkurs wpłynęło 190 prac, które zostały wykonane w dowolnych technikach plastycznych. Ponieważ na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych prac oraz ze względu na wysoki ich poziom, Jury w składzie:  Anna Ziółek  z Muzeum Wsi Radomskiej, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomiu dh Paweł Tuzinek, Anna Karolak z MGOK w Skaryszewie, Członek Prezydium Zarządu OP ZOSP RP w Radomiu dh Jerzy Garczyński oraz Agata Tkaczyk z OSP Gózd i Katarzyna Kępa z OSP Wierzbica, miało niełatwe zadanie.
Komisja Konkursowa starała się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim: zaangażowanie,  pomysłowość, estetykę wykonania pracy i jej zgodność z tematyką. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Jury spośród nadesłanych prac wybrało łącznie 9 prac zwycięskich oraz wyróżniło 5.

Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 17 marca podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie oraz dziękujemy opiekunom  za wsparcie i każdą okazaną pomoc uczestnikom konkursu.